Lenart (DIG-NET Lenart sp. z o.o. sp. k.) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych przez klientów polskich producentów mebli. Oferta Lenart to głównie meble skrzyniowe, które pozwalają na wyposażenie całej przestrzeni mieszkalnej. Jednym z najciekawszych produktów, jaki oferuje Lenart swoim klientom zarówno online jak i przez dystrybutorów jest półkotapczan. Właśnie ten produkt stał się jednym z bestsellerów firmy, a jednocześnie to właśnie dla półkotapczanów Lenart zdecydował się wdrożyć innowacyjne narzędzia Arlity Cloud – konfigurator 3D oraz aplikację AR, które aktualnie służą nie tylko klientom sklepu online, ale także handlowcom firmy oraz dystrybutorom. Poznaj success story marki Lenart – konfigurator półkotapczanów i aplikacja AR powered by Arlity.

Półkotapczan Lenart

Półkotapczan to kultowy mebel, który wiele lat temu święcił triumfy w polskich mieszkaniach. Lenart postanowił odświeżyć ten koncept meblowy i stworzył nowoczesną wersję wielofunkcyjnego mebla, łączącego funkcję spania, przechowywania, wypoczynku i porządkowania przestrzeni. Ogromną zaletą półkotapczanu Lenart jest mnogość rozwiązań użytkowych, dostępność wielu opcji kolorystycznych, obiciowych, podświetleń i przede wszystkim konfiguracji rozbudowy modułów, pozwalających dopasować mebel idealnie do potrzeb użytkownika oraz dostępnej przestrzeni.

Personalizacja i konfiguracja mebli

Marka Lenart doskonale rozumie, że personalizacja i konfiguracja mebli jest ogromną zaletą dla klientów końcowych, którym zależy na dopasowaniu mebla do warunków i potrzeb. Jednak te dostępne możliwości wymagały odpowiedniego narzędzia, które pozwoliłoby zarówno pracownikom sklepów stacjonarnych i klientom sklepu online Lenart samodzielne tworzenie konfiguracji, a co najważniejsze tworzenie konfiguracji możliwych do realizacji pod względem technicznym.

Konfigurator 3D dla e-commerce i sklepów stacjonarnych

Dlaczego Lenart wybrał właśnie konfigurator 3D dla e-commerce i sklepów stacjonarnych od Arlity? Dla pracowników showroomu oraz handlowców marki Lenart, konfiguracja katalogowa półkotapczanów stanowiłaby znaczną trudność ze względu na złożoność każdego projektu półkotapczanu. Tym bardziej dla klienta końcowego – klienta e-commerce, samodzielne stworzenie w pełni funkcjonalnej konfiguracji produktu na bazie specyfikacji opisowej czy samych grafik prezentujących moduły byłoby nie tylko trudne, ale i powodowałoby znaczny procent utraty konwersji i porzucenia zakupu. Dlatego już na etapie koncepcyjnym wdrożenia nowego produktu Lenart zdecydował o wdrożeniu konfiguratora mebli, czyli narzędzia, które w sposób przystępny, wizualny i zautomatyzowany będzie pozwalało na samodzielne „złożenie” pożądanego mebla przez użytkownika konfiguratora.

Konfigurator 3D Arlity dla Lenart

Konfigurator 3D od Arlity dostarczył marce Lenart nie tylko odpowiedź na te podstawowe potrzeby konfiguracji półkotapczanów, ale też dodatkowe funkcje takie jak widok 3D, animacja elementów oraz możliwość obejrzenia produktu w pomieszczeniu, dzięki aplikacji Rozszerzonej Rzeczywistości. Dzięki konfiguratorowi 3D półkotapczanu Lenart, klient sklepu online może samodzielnie dopasowywać, zmieniać i testować różne układy modułów, zmieniać rozmiar mebla (można ustawić stałą widoczność wymiarów na ekranie), powierzchni spania, dopasowywać kolory i tkaniny obiciowe. Wszystkie zmiany wprowadzane przez klienta są na bieżąco aktualizowane na ekranie komputera czy urządzenia mobilnego, a co więcej z każdą zmianą konfiguracji narzędzie automatycznie dopasowuje cenę mebla. Odpowiednią konfigurację konsument może zapisać lub udostępnić, zobaczyć animację mebla i jego funkcjonalności, a co najważniejsze, w zaledwie kilku kliknięciach zweryfikować czy dana konfiguracja półkotapczanu będzie pasowała do wnętrza designem i wymiarami, uruchamiając wizualizację w pomieszczeniu dzięki aplikacji Rozszerzonej Rzeczywistości.

Konfigurator 3D jako narzędzie dla sklepów stacjonarnych

Jednak konfigurator 3D Lenart nie jest rozwiązaniem dedykowanym wyłącznie platformie e-commerce – jest także narzędziem dla sklepów stacjonarnych. To równocześnie narzędzie dla showroomu Lenart i działu sprzedaży firmy. Rozwiązanie dostępne w showroomie pozwala jego pracownikom asystowanie i doradzanie klientom w doborze najbardziej odpowiedniego mebla. Konfigurator 3D pozwala w czasie rzeczywistym zaprezentować klientowi odpowiednią konfigurację ale nie dopuszcza też do stworzenia błędnej konfiguracji, która uniemożliwiłaby złożenie mebla. Konfigurator automatycznie eliminuje tworzenie konfiguracji modułów, które z przyczyn technicznych nie byłyby możliwe w produkcji czy po prostu blokowałyby funkcjonalność półkotapczanu. Dzięki konfiguratorowi 3D pracownik sklepu stacjonarnego czy showroomu Lenart może wyeksportować konfigurację i stworzyć zamówienie dla klienta, przekazując do działu produkcji pełną, szczegółową i bezbłędną konfigurację, uwzględniającą wszelkie detale produktu. To znacznie przyspiesza nie tylko produkcję, ale i cała realizacje zamówienia i dostarczenie produktu bezpośrednio do zamawiającego pod względem logistycznym.

Konfigurator 3D dla B2B i dystrybutorów

Dla marki Lenart konfigurator jest także istotnym narzędziem w relacji z partnerami B2B i dystrybutorami. Jest nie tylko rozwiązaniem wspomagającym handlowców obsługujących zamówienia B2B, ale narzędziem, które Lenart w niedługim czasie planuje udostępnić swoim partnerom biznesowym, na ich platformy sprzedażowe, by zautomatyzować i przyspieszyć proces zamówień oraz łatwość obsługi tego procesu.

Konfigurator 3D półkotapczanów stanowi dla nas jeden z filarów optymalizacji sprzedaży i zamówień. Z konfiguratora korzystają wszyscy – projektanci, konsumenci, pracownicy Lenart, a już niedługo, dzięki platformie Arlity, udostępnimy konfigurator 3D Lenart kolejnym naszym partnerom handlowym, by wspomagać ich sprzedaż na platformach e-commerce, ale też w sklepach stacjonarnych.
Marzena Uram
Lenart Meble

Korzyści z wykorzystania konfiguratora 3D

Dla firmy Lenart wdrożenie jednego narzędzia okazało się rozwiązaniem, które nie tylko pozwoliło na efektywne wprowadzenie na rynek nowego produktu, ale także stało się narzędziem sprzedaży w wielu kanałach. Z konfiguratora 3D korzysta platforma e-commerce obsługując bezpośrednio zamówienia konsumentów. Konfigurator jest też narzędziem dla handlowców i B2B, służącym platformom partnerów, showroomom i sklepom stacjonarnym. Co więcej, wprowadzeniem konfiguratora 3D Lenart wyznaczył trendy w branży, pokazując nie tylko jak w najlepszy i najbardziej efektywny sposób wykorzystać narzędzie, w które zainwestował, ale także jak dzięki temu rozwiązaniu skutecznie wyróżnić się z produktem i dedykowanym mu intuicyjnym rozwiązaniem na tle konkurencji.

Aplikacja AR Lenart

Nie bez znaczenia w przypadku konfiguratora 3D jest też aplikacja AR Lenart, pozwalająca zobaczyć skonfigurowany półkotapczan bezpośrednio w przestrzeni klienta i przetestować go przed zakupem. W przypadku mebli konfigurowanych i personalizowanych o dużych gabarytach, a do takich należy półktopacznan, dopasowanie do przestrzeni ma niebagatelne znaczenie. Sama idea półkotapczanu ma z założenia służyć oszczędności przestrzeni i multifukcyjności. Dla klienta decydującego się na zakup tego typu mebla dopasowanie wymiarów półkotapczanu jest kluczowe, bo często klient dysponuje ograniczoną powierzchnią na ustawienie mebla i centymetry decydują o tym, czy mebel będzie odpowiedni do pomieszczenia. Aplikacja AR dla mebli modułowych, konfigurowalnych sprawdza się więc doskonale, dając klientowi pełność dopasowania i słuszności zakupu.

Konfigurator 3D półkotapczanów Lenart na Targach Meble Polska

Konfigurator 3D półkotapczanów Lenart, w najnowszej – drugiej już odsłonie, został zaprezentowany na stoisku Lenart podczas targów Meble Polska. Sam półkotapczan był core’owym produktem na stoisku marki, któremu poświęcono wyjątkową przestrzeń ekspozycyjną. Narzędzie jakim jest konfigurator było omawiane z klientami B2B i dystrybutorami podczas każdej rozmowy handlowej. Dla dystrybutorów możliwość skorzystania z konfiguratora i modułu aplikacji AR na ich własnej platformie było nie tylko mocnym argumentem handlowym, ale też inspiracją do zastosowania nowoczesnych rozwiązań od Arlity szerzej na platformach sprzedażowych, by osiągać lepsze wyniki konwersji.

Potrzebujesz konfiguratora 3D łóżek lub półkotapczanów?

Umów się na bezpłatną konsultację z dyrektorem działu handlowego Arlity!
Michał Pytel odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące konfiguratora 3D i przygotuje dedykowaną ofertę.

Michał Pytel Arlity

Michał Pytel - Dyrektor handlowy Arlity