Technologia AR i 3D w prezentacji produktów dla branży oświetleniowej

W branży wyposażenia wnętrz prezentacja produktów jest kwestią kluczową. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego dla producentów tak ważne jest, by pokazać wszystkie szczegóły i wyróżniki produktów z jak największą dokładnością. W tym celu marki stosują kilka rozwiązań, mających na celu zaprezentowanie klientom produktów w detalach – rozwiązań opartych na wykorzystaniu technologii 3D i Rozszerzonej Rzeczywistości.  

Lampy i oprawy oświetleniowe w wizualizacjach 3D

Modele 3D produktów to narzędzia powszechnie stosowane w branży wyposażenia wnętrz. Wykorzystuje się je głównie we współpracy z architektami i projektantami. Jednak na podstawie wysokiej jakości modeli 3D można stworzyć także wizualizacje 3D, dzięki którym klient może zapoznać się z produktem oglądając go online z każdej strony. To spore ułatwienie zarówno dla profesjonalistów jak i dla konsumentów, którzy dokonują zakupów online. Wybór odpowiedniej oprawy oświetleniowej może stanowić trudność przy zakupach online, dlatego tak szczegółowa prezentacja w formie wizualizacji 3D, szczególnie uzupełniona o atrakcyjną, pełną aranżację, prezentującą produkt w urządzonym pomieszczeniu, może znacząco ułatwić podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej. Można jednak dostarczyć klientom dodatkowej opcji wizualizacji, która jest najbardziej rzeczywista i pozwoli zobrazować wygląd produktu bezpośrednio w pomieszczeniu klienta.

Pokaż lampy w pomieszczeniu klienta dzięki aplikacji AR

Aplikacja „Zobacz w pomieszczeniu” to rozwiązanie oparte na technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. Ta funkcja pozwala zwizualizować klientowi lampę, kinkiet czy żyrandol, a nawet cały set oświetleniowy w jego własnym pomieszczeniu. Aplikacja daje możliwość obejrzenia produktu dokładnie tam, gdzie klient chce docelowo go umieścić – na ścianie, suficie czy podłodze. Produkt można obejrzeć z każdej strony, a jeśli klient chce sprawdzić, jak w przestrzeni będzie wyglądał zestaw opraw, rozmieszczonych w kilku punktach pomieszczenia, również może to zrobić bez jakichkolwiek trudności.

Przykład wykorzystania konfiguratora produktów w Emibig HOme
Banner aplikacji AR EMIBIG

Jak z technologii 3D i AR korzystają polskie marki oświetleniowe?

Aplikacja AR typu „Zobacz w pomieszczeniu” to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w profesjonalnych zastosowaniach np. w pracy architekta czy dekoratora wnętrz, jak i w użytku przez konsumenta, który nie ma doświadczenia z dekorowaniem wnętrz i zastosowaniem profesjonalnych narzędzi. Aplikacje AR i wizualizacje 3D autorstwa Arlity stosują już w swojej działalności online i w relacji z klientem B2B takie marki jak Emibig, Elstead Lighting, Jupiter Lighting, Azzardo czy Bee-Light.

Statystyki pokazują, że konsumenci bardzo chętnie korzystają zarówno z możliwości obejrzenia produktu w formie wizualizacji 3D, ale również z zainteresowaniem korzystają z aplikacji AR, która okazuje się dużym ułatwieniem w procesie zakupowym. Aplikacje z roku na rok odnotowują wzrosty pobrań na poziomie nawet kilkuset procent, co pokazuje rosnące zainteresowanie użytkowników korzystaniem z takich rozwiązań ułatwiających zakupy.

Wizualizacja salonu z wykorzystaniem technologi 3d
Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem modelu 3D żyrandola Lotus od EMIBIG

Dla samych producentów i dystrybutorów narzędzia 3D i AR są doskonałym sposobem, na wyróżnienie się na rynku, bardziej szczegółową i pełną prezentację produktów, ale też redukcję kosztów. Raz wykonane modele 3D, jeśli są wysokiej jakości, mogą posłużyć jako baza do wykonania renderów na białym tle, wizualizacji 3D, aranżacji, a nawet animacji produktowych. Mogą być też wykorzystywane w konfiguratorze 3D i oczywiście aplikacji AR. To szansa na spore oszczędności dla producentów. Dodatkowo większa pewność klienta co do wyboru produktu, to mniejsze ryzyko zwrotu.

Wizualizacja salonu z wykorzystaniem technologi 3d

Zobacz więcej wizualizacji produktów i aranżacji wykonanych dla naszych klientów w Portfolio Arlity.

Rozwiązania SAS dla producentów, dystrybutorów i e-commerce

Poznaj oprogramowanie Arlity dla biznesu​

Arlity Aplikacje AR dla biznesu
Dedykowane aplikacje AR

Rozszerzona Rzeczywistość

Konfigurator produktów

Konfigurator 3D

arlity strefa architekta
Do współpracy z architektami

Strefa Architekta

Zarządzaj modelami 3D

PIM 3D