Relacja video z targów Meble Polska 2024

Targi Meble Polska i Home Decor w Poznaniu to jedna z najważniejszych europejskich imprez branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. To targi które w szczególności dedykowane są kontraktacjom i spotkaniom z zagranicznymi kontrahentami. Co roku podczas tego wydarzenia spotkać można największe marki polskiego rynku meblarskiego – wystawcy nie zawiedli także w edycji 2024.

Meble Polska 2024

Podczas tegorocznej edycji targów Meble Polska swoje stoiska w halach MTP zaprezentowało aż 250 wystawców – producentów mebli tapicerowanych, mebli skrzyniowych z płyty meblowej i litego drewna, materacy, a także krzeseł i stołów. Ponad 50 kolejnych stoisk zajmowały firmy biorące udział w Home Decor.

To co cieszy na targach Meble Polska, to coraz większa liczba odwiedzających, zainteresowanych nowymi technologiami.
Michał Pytel Arlity
Michał Pytel
Dyrektor handlowy Arlity

Według danych MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskiej), Meble Polska 2024 cieszyły się o ok. 5% wyższą frekwencją zwiedzających, niż zeszłoroczna edycja imprezy. To doskonała wiadomość dla branży mebli i wyposażenia wnętrz. Co niezwykle ważne w kontekście rozwoju eksportu dla polskich firm meblarskich, w wydarzeniu wzięli udział kupcy z 70 krajów.

Meble Polska 2024 Poznań MTP

O dobrej kondycji i ambicjach polskich firm meblarskich świadczy fakt, że wielkość stoisk podczas tegorocznych targów Meble Polska również była większa niż w przypadku wcześniejszych edycji. Cała tegoroczna powierzchnia ekspozycyjna to ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych!

Wystawcy Meble Polska 2024

Jak co roku Meble Polska to kwintesencja dobrego designu – niezwykle stylowe ekspozycje, nowe kolekcje, wyjątkowe modele mebli.

W tej edycji nie dało się przejść obojętnie obok stoisk Wersal Meble, Lenart, Wajnert Meble, befame, Puszman i Atreve. Uwagę przyciągały też ekspozycje Bogart Meble, Gała Meble, Gala Colezzione, czy Motiv Home. Bez wątpienia wyróżniał się także wyjątkowy koncept ekspozycyjny jaki zaprezentowała firma IMS Group, czyli IMS Home.

Nowoczesne technologie na targach Meble Polska

Poza wyjątkowymi ekspozycjami meblowymi, na targach Meble Polska nie zabrakło też nowoczesnych technologii. Ten trend dało się wyraźnie zauważyć na wielu stoiskach.

Marka Wersal na jednym z największych stoisk podczas tej edycji wydarzenia, prezentowała aplikację Wersal AR, działającą w technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. Aplikacja pozwala zobaczyć meble marki Wersal w przestrzeni własnej klienta. Aplikacja pozwala obejrzeć meble w wielu kolorach i obiciach, dzięki czemu klient jest w stanie idealnie dopasować produkt do swojego wnętrza. Marka Wersal posiada największą w branży bibliotekę tkanin dostępnych w aplikacji, co jest wyjątkową wartością dla projektantów.

 

Trendy które królują na Targach Meble Polska to przede wszystkim personalizacja mebli, konfiguracja mebli, jak również Rozszerzona Rzeczywistość.
Bartosz Kotlarski CEO Arlity
Bartosz Kotlarski
CEO Arlity

Również na rozwiązanie AR na swoim stoisku postawiła marka Atreve. Handlowcy firmy Atreve prezentowali klientom – kupcom, architektom i dystrybutorom aplikację Atreve AR z najnowszymi modelami krzeseł i stołów marki. Co ciekawe, zgodnie z założeniami ekspozycji Atreve, klienci mogli dzięki aplikacji nie tylko zobaczyć obok siebie mebel rzeczywisty i mebel w wersji wirtualnej, ale także modele, których fizycznie marka nie prezentowała na stoisku. Atreve korzysta w ten sposób ze swojej aplikacji jak z interaktywnego katalogu.

 

 

Z kolei firma Lenart, postawiła już po raz kolejny na prezentację konfiguratora 3D półkotapczanów. Półkotapczany Lenart to zdecydowanie flagowy produkt marki, któremu podczas targów Meble Polska poświęcono wyjątkową przestrzeń ekspozycyjną. Firma udostępniła swoim klientom najnowszą wersję konfiguratora 3D, dzięki któremu klienci mogą dopasować półkotapczan idealnie do swoich potrzeb i przestrzeni, a następnie zwizualizować ten produkt, dzięki aplikacji AR we własnej przestrzeni.

 

Prezentacja konfiguratora 3d dla Lenart

Dziękujemy za wszystkie spotkania, rozmowy i zainteresowanie ofertą Arlity. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji targów Meble Polska w Poznaniu!

targi meble polska 2024 stoisko wersal
Rozwiązania SAS dla producentów, dystrybutorów i e-commerce

Poznaj oprogramowanie Arlity dla biznesu​

Arlity Aplikacje AR dla biznesu
Dedykowane aplikacje AR

Rozszerzona Rzeczywistość

Konfigurator produktów

Konfigurator 3D

arlity strefa architekta
Do współpracy z architektami

Strefa Architekta

Zarządzaj modelami 3D

PIM 3D