Od ponad 10 lat wyznaczają trendy na rynku w kategorii wyposażenia ogrodów, architektury krajobrazu i produktów outdoorowych. Ich branża rozwija się niezwykle szybko i doskonale rozumieją potrzeby współpracujących z nimi architektów. To w odpowiedzi na potrzebę sprawnej pracy z modelami 3D i informacjami o produktach oraz funkcjonalnego uporządkowania bazy danych zdecydowali się na wdrożenie innowacyjnego oprogramowania jakim jest Strefa Architekta. O najnowocześniejszym narzędziu do współpracy z architektami – Strefie Architekta Arlity, opowiadamy na przykładzie sukcesu marki Garden Space.

Garden Space liderem rynku outdoor i wyposażenia ogrodów

Garden Space jest bez wątpienia rynkowym liderem w kategorii mebli ogrodowych, wyposażenia ogrodów oraz architektury krajobrazu. To pierwsza w Polsce firma multibrandowa, oferująca tak szeroki wachlarz produktów outdoorowych. Garden Space jest doświadczonym graczem, który swój sukces branżowy i zaufanie klientów – zarówno projektantów, jak i konsumentów, zawdzięcza elastyczności w działaniu i szybkiemu reagowaniu na sygnały ze strony głównej grupy odbiorców, czyli architektów. Jednak pozycja lidera branży to także nieuniknione wyzwania i nieustanna potrzeba doskonalenia usług. Wszak ciężka jest głowa, która nosi koronę.

Aterfa Architekta Garden Space Arlity największa oferta mebli ogordowych

Współpraca z architektami

Współpraca z architektami jest jedną z kilku, ale jednocześnie główną drogą sprzedaży Garden Space. Do współpracy z projektantami, designerami i dekoratorami marka przywiązuje szczególnie dużą uwagę, ponieważ to właśnie ta grupa klientów w zasadzie w największym stopniu wyznacza trendy w dziedzinie wystroju, wyposażenia i dekoracji przestrzeni outdoor. Architekci odpowiadają za rozwój świadomości tych trendów wśród odbiorców końcowych. To również oni tworzą projekty i pomagają konsumentom w podejmowaniu ostatecznych decyzji zakupowych, jednocześnie budując zaufanie do Garden Space jako dostawcy artykułów ogrodowych i outdoorowych. Stąd też współpraca z architektami stanowi core’owe źródło rozwoju i decyzji marki.

Rozwiązanie na wyzwania we współpracy z architektami

Bycie liderem wymaga utrzymywania, a wręcz wyznaczania standardów w branży. Wprowadzenie każdej nowej kolekcji oznacza aktualizację katalogu modeli 3D produktów, co jednak nie zawsze było proste i łatwo dostępne dla projektantów.

Przed wdrożeniem Strefy Architekta Arlity architekci zgłaszali nam, że pliki, które udostępnialiśmy w bazie były zbyt duże, brakowało formatów, co powodowało problemy z pobraniem materiałów i brak możliwości pracy z nimi. Co więcej, sam proces wysyłania projektantom plików z modelami był dla nas uciążliwy i czasochłonny. Wdrożenie Strefy Architekta Arlity rozwiązało wszystkie te problemy. – wyjaśnia Anna Rytt, ekspertka i przedstawicielka działu sprzedaży Garden Space.
Anna Rytt z Garden Space
Anna Rytt
Garden-Space sp. z o.o.

Strefa Architekta Arlity

Strefa Architekta Arlity to oprogramowanie dostępne w ramach Arlity Cloud – rozbudowanego narzędzia w chmurze, stworzonego z myślą o producentach i dystrybutorach, którzy chcą dotrzeć do klientów z najbardziej kompleksową prezentacją produktów. Funkcjonalności Strefy Architekta w bezpośredni sposób odpowiadają na potrzeby współpracy firm z architektami. To jedno z najnowocześniejszych narzędzi tego typu na rynku i jedyne zintegrowane z technologią Rozszerzonej Rzeczywistości, a także w pełni kompatybilne z takimi aplikacjami jak konfigurator produktów 3D czy PIM 3D, także dostępnymi w chmurze Arlity.

Zainteresowało Cię nasze rozwiązanie?
Umów się na bezpłatną konsultację!

Sterfa Architekta Garden Space Arlity biblioteka modeli 3d

Modele 3D dla Strefy Architekta

Proces wdrożenia Strefy Architekta został poprzedzony optymalizacją modeli 3D produktów, które Garden Space już posiadał w swojej bibliotece, a które wcześniej nie były wystarczająco funkcjonalne dla architektów. Arlity zajęło się także tworzeniem nowych modeli 3D produktów we wszystkich wariantach. Tak przygotowane modele stały się idealną podstawą do dalszej rozbudowy biblioteki i były gotowe na wprowadzenie do zasobów Strefy Architekta.

Strefa Architekta Arlity - korzyści dla marki i architektów

Garden Space jasno wskazuje na korzyści płynące z wdrożenia Strefy Architekta. Dla marki to narzędzie pozwalające na budowanie jakościowej i funkcjonalnej bazy danych, gromadzącej wszystkie informacje i materiały produktowe w jednym miejscu. Baza jest przejrzysta, a pokazanie oferowanych produktów jest znacznie bardziej efektywne. Co za tym idzie, Garden Space odnotował także pozytywne zmiany w zakresie promocji i marketingu tych produktów, co w bezpośredni sposób wpływa na wyniki sprzedażowe.

Z kolei dla projektantów i dekoratorów korzystanie ze Strefy Architekta poprawia efektywność pracy – oferta ze zdjęciami produktów jest czytelna, co ułatwia wyszukiwanie konkretnych pozycji. Pliki dostępne są w wielu formatach i są kompatybilne z każdym oprogramowaniem 3D na rynku. Dodatkowo, baza zawiera także uporządkowane informatory o konfiguracjach i wariantach kolorystycznych produktów. Co również niezwykle istotne dla Garden Space, Strefa Architekta pozwala na łatwe zarządzanie udostępnianą architektom treścią – w zależności od potrzeb zasoby mogą być jeszcze bardziej rozbudowywane.

 

Zainteresowało Cię nasze rozwiązanie?
Umów się na bezpłatną konsultację!

Aterfa Architekta Garden Space Arlity
Strefa Architekta Garden Space

Strefa Architekta - funkcjonalności

Jednak to nie jedyne funkcjonalności Strefy, które znajdują zastosowanie w codziennej pracy zespołu Garden Space i współpracujących z nimi architektów. Strefa Architekta to przede wszystkim przestrzeń zapewniająca pełne bezpieczeństwo danych, ponieważ platforma gwarantuje backup w chmurze Arlity. Baza aktualizuje się automatycznie, więc nie ma potrzeby dodawania tych samych treści w kilka miejsc, by sprawnie udostępnić je partnerom i klientom. Strefa Architekta Arlity została także wyposażona w narzędzia marketingowe, pozwalające na zarządzanie promocjami, nowościami, dodawanie banerów czy przypisywanie indywidualnych rabatów. Garden Space posiada pełną kontrolę nad bazą współpracujących z nimi architektów, co stanowi wyjątkowe narzędzie w komunikacji i budowaniu relacji. Z myślą o potencjalnym, przyszłym rozwoju eksportowym Strefa Architekta posiada różne wersje językowe. Tym, co było niezwykle istotne dla Garden Space, jest fakt, że Strefa posiada możliwość ustanowienia ograniczenia dostępu dla niezarejestrowanych użytkowników, co zostało zastosowane w tym przypadku.

Narzędzie do udostępniania modeli 3D i komunikacji

Strefa Architekta Garden Space jest przestrzenią zamkniętą, dostępną wyłącznie dla architektów i projektantów współpracujących z marką.

Wynika to z prostej przyczyny jaką jest przekazanie informacji, komunikacja i zarządzenie bazą. Informacja zwrotna od partnerów jest dla nas wartością kluczową, by udoskonalać funkcjonalności, zasoby, lub wręcz z nich rezygnować, jeśli nie przynoszą efektów i generują zbędne koszty dla marki. By taki feedback uzyskać, zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do bazy, którą tworzymy i budując z Arlity Strefę Architekta bardzo mocno podkreślaliśmy jak istotna jest ta opcja w naszym przypadku. Ta funkcja bardzo ułatwia nam pracę i komunikację. – zaznacza Anna Rytt.
Anna Rytt z Garden Space
Anna Rytt
Garden Space

Wirtualny Taras Garden Space - Aplikacja AR

Jeszcze jedną wyjątkową funkcjonalnością Strefy Architekta, wyróżniającą narzędzie na tle innych bibliotek modeli 3D i produktów, jest zintegrowana aplikacja oparta na technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. Wirtualny Taras Garden Space, bo tak została nazwana dedykowana aplikacja, pozwala użytkownikom „przymierzyć i przetestować” produkty z oferty Garden Space przed ich zakupem, by idealnie dobrać meble i architekturę ogrodu do przestrzeni.

Aplikacja skierowana jest zarówno do profesjonalistów – architektów i dekoratorów, jak i do użytkownika indywidualnego. Jest prosta oraz intuicyjna w obsłudze i działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Dzięki aplikacji architekci mogą, w procesie ustalania szczegółów projektu, szybko zmienić wyposażenie w obecności inwestora, bez konieczności renderowania nowej wizualizacji. Wszystko odbywa się w zaledwie kilku kliknięciach w aplikacji AR i już po chwili klient może sprawdzić na ekranie własnego smartfona, jak nowy narożnik ogrodowy czy stół wygląda np. na jeszcze niezagospodarowanym tarasie.

Feedback dla rozwoju

Garden Space jest firmą zdecydowanie otwartą na innowacje i zaangażowaną we współpracę. Swoją dewizę rozwoju w oparciu o feedback skutecznie realizują także we współpracy z Arlity. Zespoły Arlity i Garden Space pracują już nad wdrożeniem dedykowanych funkcji do Strefy Architekta – automatycznym eksportowaniem wybranych treści, bezpośrednim wysyłaniem komunikatów z poziomu Strefy i dodatkowymi filtrami oraz wprowadzeniem przekierowań na www.

– Strefa Architekta jest kluczowym narzędziem na jakim pracujemy z klientami Garden Space. Znajduje zastosowanie nie tylko w bezpośredniej komunikacji z architektami, projektantami, dekoratorami, ale także w salonach sprzedaży stacjonarnej czy sprzedaży telefonicznej. Oprócz projektów i współprac w których uczestniczymy, docierając do różnych grup projektantów, Strefa Architekta jest tym centralnym elementem w komunikacji, który spaja całość. – podsumowuje Anna Rytt.

Realizacja Strefy Architekta dla Garden Space, to projekt, który cały czas się rozwija, dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu i ambitnym celom rozwojowym, które stawia sobie zespół Garden Space, jako marka wyznaczająca rynkowe trendy.

 

Dowiedz się więcej o Strefie Architekta Arlity –
umów się na bezpłatną konsultację  Rozwiązania SAS dla producentów, dystrybutorów i e-commerce

  Poznaj oprogramowanie Arlity dla biznesu​

  Arlity Aplikacje AR dla biznesu
  Dedykowane aplikacje AR

  Rozszerzona Rzeczywistość

  Konfigurator produktów

  Konfigurator 3D

  arlity strefa architekta
  Do współpracy z architektami

  Strefa Architekta

  Zarządzaj modelami 3D

  PIM 3D