Towary luksusowe, to wyjątkowa grupa produktów. Najwyższa jakość towarów idzie w parze z wysoką ceną i dostępnością tylko dla wybranych użytkowników. W przypadku tej grupy produktów szczególnie liczy się ich idealne dopasowanie do oczekiwań, upodobań i potrzeb klienta. Do takich towarów luksusowych bez wątpienia zalicza się łodzie i jachty. By sprostać wymogom klientów docelowych, ale przede wszystkim by umożliwić dystrybutorom konfigurację produktu według wskazań klienta i stworzenie na podstawie tej konfiguracji szczegółowej specyfikacji i wyceny oraz by zoptymalizować proces ofertowania i sprzedaży, firma Corsiva zdecydowała się na wdrożenie konfiguratora 3D od Arlity, wyposażonego w funkcję wizualizacji modeli w Rozszerzonej Rzeczywistości. Poznaj historię sukcesu marki Corsiva – producenta łodzi i jachtów.

Łodzie i jachty Corsiva – konfiguracja produktów luksusowych

Corsiva to polski producent łodzi motorowych i jachtów. To rodzinna firma o ponad 20-letniej tradycji w produkcji łodzi, wykonywanych z plastiku wzmacnianego szkłem (glass-reinforced plastic = GRP). Jachty i łodzie marki Corsiva spotkać można na terenie całej Europy. Wyróżnia je nowoczesny design, sprawdzone i solidne materiały i dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Te wszystkie cechy sprawiły, że marka Corsiva cieszy się dużym zaufaniem najbardziej wymagających użytkowników. Produkty marki cechuje także duża elastyczność jeśli chodzi o wyposażenie łodzi i ich dopasowanie do oczekiwań klientów. Corsiva posiada w swojej ofercie 4 kolekcje i kilkadziesiąt podstawowych modeli, których elementy klient może dostosować do swoich wymogów w procesie konfiguracji.

Zainteresował Cię konfigurator 3D? Zapytaj o bezpłatną konsultację.

Konfigurator łodzi i jachtów

Przed wdrożeniem obecnego rozwiązania – konfiguratora 3D, firma Corsiva bazowała na konfiguracji katalogowej i arkuszu specyfikacji technicznej. Choć ten sposób konfiguracji spełniał podstawowe funkcje, umożliwiając przyjęcie zamówienia i stworzenie dokładnej specyfikacji łodzi na potrzeby realizacji produkcji, to posiadał też zasadnicze wady. Jedną z głównych wad był brak możliwości wizualizacji produktu dla klienta w czasie rzeczywistym, co w przypadku produktów luksusowych stanowi niezwykle istotną kwestię. 

Co więcej, sprzedaż łodzi i jachtów Corsiva nie odbywa się wyłącznie za pośrednictwem samego producenta, ale także przy udziale dystrybutorów, dla których konfiguracja i realizacja zamówienia na bazie specyfikacji i katalogu stanowiła trudność i była czasochłonna. Wobec potrzeby zautomatyzowania konfiguracji, przyspieszenia tego procesu oraz usprawnienia samej realizacji zamówień, a także by zapewnić klientom najwyższy poziom obsługi dzięki wizualizacji zamawianego produktu, Corsiva poszukiwała konfiguratora produktów. Konfigurator 3D Arlity w najpełniejszy sposób odpowiadał na potrzeby firmy, a co więcej, dawał klientom premium jeszcze jedną, dodatkową wartość – możliwość obejrzenia szczegółów produktu dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości.

Konfigurator 3D jako narzędzie dla B2B

Priorytetem dla firmy Corsiva było usprawnienie działania i procesu ofertowania dystrybutorom. Specyfikacja produktów składa się z bazowych informacji technicznych, zakresu wyposażenia podstawowego oraz wyposażenia dodatkowego, którego zakres można dopasować do potrzeb klienta. W przypadku wyposażenia dodatkowego, konfiguracji podlega szereg elementów zmieniających parametry techniczne łodzi – system sterowania czy instalacja elektryczna, ale także jej wygląd – kolor kadłuba, wyposażenie pokładu, kolor siedzisk czy poduszek. Szczególnie w przypadku elementów dekoracyjnych, decydujących o wyglądzie, mnogość opcji stawała się dla dystrybutorów wyzwaniem w konfiguracji katalogowej.

Z kolei we współpracy dystrybutora z klientem końcowym, dobór odpowiedniego koloru kadłuba czy tekstyliów na pokładzie, z bardzo szerokiej palety opcji, opierał się ponownie wyłącznie na katalogu. Nie pozwalał jednak zaprezentować klientowi w czasie rzeczywistym połączeń kolorów i materiałów jakie wybrano w konfiguracji. Brakowało wizualizacji, która prezentowałaby łódź z określonym kolorem kadłuba w zestawieniu z siedziskami w danym obiciu, drewnem wybranym na pokład czy nawet stylem całej łodzi. Dla klientów premium taka wizualizacja jest niezwykle ważna, szczególnie, że zakup łodzi czy jachtu to niebagatelna inwestycja.

Zainteresował Cię konfigurator 3D? Zapytaj o bezpłatną konsultację.

Konfigurator 3D jachtów i łodzi

Problem braku wizualizacji, a także ułatwienie konfiguracji technicznej łodzi został rozwiązany przez wdrożenie konfiguratora 3D stworzonego dla Corsiva przez Arlity. Dzięki konfiguratorowi 3D dystrybutorzy, a także sam producent, są w stanie na bieżąco konfigurować łódź zgodnie ze wskazaniami klienta, prezentując mu wszelkie wprowadzane zmiany wizualne na ekranie w czasie rzeczywistym.

Konfigurator pozwala też na zmianę parametrów technicznych w tym samym procesie konfiguracji, w którym dokonuje się zmian wizualnych i dekoracji łodzi. Po zaznaczeniu i wyborze wszystkich pożądanych przez klienta opcji, sprzedawca otrzymuje automatycznie pełną specyfikację techniczną wraz z wizualizacją w widoku 360, która prezentuje wszystkie szczegóły produktu na bazie wygenerowanego na podstawie specyfikacji modelu 3D.

W przypadku łodzi i jachtów Corsiva konfigurator nie podlicza automatycznie ceny łodzi, co było decyzją producenta. W przypadku realizacji obejmujących kilka łodzi, cena wyliczana jest indywidualnie i obejmuje dedykowane rabaty, które nalicza dopiero dystrybutor. Na potrzeby rozwoju oferty w konfiguratorze Corsiva w każdej chwili można uwzględnić automatyczne wyliczanie kosztów.

Referencje od firmy Corsiva Yachting

Konfigurator 3D od Arlity

Co niezwykle istotne, konfigurator 3D od Arlity został stworzony w taki sposób, by wyeliminować wszelkie błędy konfiguracyjne. Mówiąc inaczej, funkcje konfiguratora zapobiegają np. zestawieniu ze sobą elementów, które nie są ze sobą kompatybilne, wykluczają się, lub nie pasują ze sobą pod względem technicznym. To niezwykle istotna funkcja z punktu widzenia dystrybutorów, na której bardzo zależało firmie Corsiva.

Dla marki ważne było, by konfigurator 3D jaki zaoferuje swoim partnerom biznesowym nie był narzędziem obciążającym systemowo, skomplikowanym w obsłudze czy awaryjnym, dlatego producent zdecydował się na wybór konfiguratora 3D Arlity.

Aplikacja Rozszerzonej Rzeczywistości Corsiva AR

Wygenerowana w konfiguratorze 3D specyfikacja służy również klientowi końcowemu jako potwierdzenie zamówienia. Jednak kluczowy jest wygląd łodzi. Prezentacji wybranej konfiguracji parametrów służy wizualizacja 3D, a niezwykle ciekawym jej dopełnieniem, pozwalającym w najszerszym zakresie zdobyć pierwsze doświadczenie z nowym nabytkiem jest aplikacja Corsiva AR, oparta na technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. Aplikacja pozwala zamieścić wirtualny model łodzi wygenerowanej w konfiguratorze w dowolnej przestrzeni np. salonu sprzedaży dystrybutora. Co ciekawe, odpowiednie parametry techniczne smartfona czy tableta, pozwalają „ustawić” łódź wirtualnie nawet na powierzchni wody, dając klientowi najpełniejszy obraz łodzi, którą zamawia.

Corsiva Design – konfigurator 3D dla dystrybutorów i partnerów

Corsiva udostępnia swoim partnerom biznesowym i dystrybutorom łodzi narzędzie konfiguratora 3D na dedykowanym partner panelu. Dzięki współpracy z Arlity, marka Corsiva zyskała rozwiązania, które w przypadku produktów premium i towarów luksusowych zmieniają całe doświadczenie zakupowe. Proces konfiguracji wymarzonego jachtu czy łodzi stał się całkowicie transparentny dla klienta końcowego. Klient zyskuje w czasie rzeczywistym wizualizację 3D swojej łodzi, a także może obejrzeć ją w najdrobniejszych szczegółach dzięki wizualizacji w Rozszerzonej Rzeczywistości.

Konfigurator 3D dostępny w ramach panelu Corsiva Design jest znacznym ułatwieniem w procesie generowania specyfikacji technicznej na potrzeby produkcji i realizacji zamówienia dla dystrybutora i producenta. Co ważne, funkcjonalności konfiguratora 3D pozwalają wyeliminować wszelkie błędy w konfiguracji, co jest niezwykle istotne w procesie realizacji produkcji.

Corsiva konfigurator 3D

Corsiva to przykład klienta, który w pełni świadomie poszukiwał narzędzia, które spełniłoby podstawowe funkcje użytkowe dla dystrybutorów, ale które też wniosłoby dodatkową wartość w relacji z klientem końcowym. W przypadku dóbr luksusowych, taka dbałość o pełną satysfakcję klienta już na etapie zamówienia, uatrakcyjnienie procesu oczekiwania na realizację inwestycji oraz dostarczenie wyjątkowego doświadczenia zakupowego jest kluczem do sukcesu. Potwierdzają to statystyki realizacji zamówień łodzi Corsiva, opartych na wykorzystaniu konfiguratora 3D od Arlity.

Zastosuj możliwości konfiguratora 3D w swojej firmie

Umów bezpłatną konsultację

Dowiedz się, jak zamierzamy opracować konfigurator na Twoją stronę. Porozmawiajmy o potrzebach Twojego biznesu. Umów rozmowę z naszym ekspertem wypełniając poniższy formularz.