Zuma Line, polski dystrybutor i importer lamp i systemów oświetleniowych

Zuma Line to polski dystrybutor i importer lamp oraz systemów oświetleniowych. Doświadczenie handlowe, doskonałe zaplecze marketingowe, design i jakość produktów pozwoliły marce szybko osiągnąć renomę jednego z wiodących producentów oświetlania na polskim rynku. Jednak Zuma Line, to nie tylko firma wykorzystująca nowoczesne technologie w tworzeniu swoich produktów, ale także w biznesie, dzięki wykorzystaniu Rozszerzonej Rzeczywistości i modeli 3D w prezentacji asortymentu.

Strefa Architekta Zuma Line - widok panelu bazy modeli 3D

Modele 3D dla architektów

Współpraca marki Arlity z Zuma Line, to niemal podręcznikowy przykład, jak konsekwentnie wdrażać kolejne rozwiązania technologiczne w miarę rozwoju biznesu oraz dowód na to, jak wykorzystanie tych technologii pozwala skutecznie skalować sprzedaż.

Strefa Architekta Zuma Line – konfiguracja produktu

Zuma Line to klient świadomy tego, jak ważna w komunikacji, sprzedaży oraz współpracy z architektami i projektantami wnętrz jest pełna, dokładna prezentacja wizualna, która da klientowi wrażenie niemal bezpośredniego kontaktu z produktem. Kolejne serie i produkty Zuma Line ze względu na atrakcyjny i ponadczasowy design, w krótkim czasie zdobyły zainteresowanie klientów. Wraz ze wzrostem popularności brandu, architekci zaczęli zgłaszać się do marki z zapytaniem o modele 3D produktów, które mogliby wykorzystać w swoich projektach. Zaowocowało to rozpoczęciem współpracy z Arlity w zakresie tworzenia zaawansowanych i wysokiej jakości modeli 3D. Ich odpowiednia optymalizacja techniczna pozwoliła na stworzenie solidnej bazy modeli dla projektantów i dekoratorów wnętrz, a w konsekwencji dała początek kolejnemu etapowi współpracy pomiędzy Arlity i Zuma Line, jakim jest Strefa Architekta.

Strefa Architekta Zuma Line – prezentacja wizualizacji 3D produktu

Strefa Architekta Arlity – niezawodna baza danych i informacji o produktach Zuma Line

Wdrożenie Strefy Architekta w Zuma Line było rezultatem doskonałego przyjęcia modeli 3D przez projektantów. Strefa to narzędzie typu PIM (Product Information Management System) wzbogacone o niezwykle czytelny interfejs użytkownika i filtrowanie zasobów. System gromadzi dane opisowe, specyfikacje, ale przede wszystkim modele 3D produktów Zuma Line w jednym miejscu i w wielu formatach, dopasowanych do zróżnicowanego oprogramowania, na jakim pracują architekci i projektanci wnętrz. Strefa Architekta Arlity to narzędzie w chmurze, które nie tylko gromadzi dane, pozwala je z łatwością aktualizować, ale także stanowi rozwiązanie backupowe, gwarantujące bezpieczeństwo przechowywanych informacji.

Zainteresowały Cię rozwiązania Arlity? Umów się na bezpłatną konsultację, by dowiedzieć się więcej.

Strefa Architekta zbudowana dla Zuma Line to narzędzie, które w naturalny sposób powstało w miarę rozwoju biznesu i wzrostu zainteresowania klientów B2B marką. Dzięki prostej obsłudze, możliwości filtrowania według cech oraz formatów i przejrzystej prezentacji produktów, także w formie wizualizacji 3D, technologia Arlity stanowi jeden z filarów zaufania i doskonałej współpracy projektantów z marką Zuma Line.

Zuma Line w Rozszerzonej Rzeczywistości

Aplikacja oparta na technologii Rozszerzonej Rzeczywistości, dedykowana dla Zuma Line, to narzędzie, które posłużyło nie tylko specjalistom, ale i konsumentom. Aplikacja została zintegrowana ze sklepem e-commerce, by służyć klientom jako wsparcie w procesie zakupowym i dopasowaniu wybranego produktu do wnętrza. Co ciekawe, sprawdziła się ona również w sklepach stacjonarnych. Nie bez znaczenia było tutaj doświadczenie zespołu Zuma Line w prowadzeniu działań trade marketingowych. Z pozoru proste rozwiązanie, jakim była promocja aplikacji AR Zuma Line (powered by Arlity), w formie ulotek dostępnych dla klientów w salonach stacjonarnych, okazało się strzałem w dziesiątkę. Wprowadzenie broszurek i standów z kodami QR, kierującymi do dedykowanej aplikacji AR, skutecznie zachęciło klientów sklepów do przetestowania możliwości jakie daje Rozszerzona Rzeczywistość w doborze najbardziej odpowiedniego produktu z całej oferty.

Technologia AR, wykorzystywana w aplikacji od Arlity, umożliwia naniesienie wirtualnego modelu produktu na obraz z kamery smartfona lub tabletu, w czasie rzeczywistym. Co ważne, tak wygenerowana wizualizacja przedstawia produkt w skali 1:1 w odniesieniu do pomieszczenia (z dokładnością do 2 mm!). W zaledwie kilku kliknięciach klient może zobaczyć swoje pomieszczenie już z umieszczonymi w nim na podłodze, ścianach lub suficie lampami, a nawet całym systemem oświetleniowym Zuma Line. To wszystko z doskonałym dopasowaniem rozmiaru, stylu i odwzorowaniem koloru produktów.

Wpływ technologii Rozszerzonej Rzeczywistości i 3D na sukces sprzedażowy Zuma Line

Jak wynika ze statystyk badań nad Rozszerzoną Rzeczywistością, ponad połowa klientów chętnie sięga po aplikacje AR podczas zakupów. Wizualizacja pokazująca produkt w docelowej przestrzeni to dla klienta silny argument w podejmowaniu decyzji zakupowych, ponieważ pozwala przetestować przedmiot przed jego zakupem. Efekt? Wzrost sprzedaży i jednoczesny spadek liczby zwrotów produktów. Zuma Line, jako producent i dystrybutor urządzeń oświetleniowych, rozumie potrzeby klientów i otwarcie podchodzi do nowoczesnych rozwiązań technologicznych, budując silną markę i umacniając swoją pozycję eksperta branży oświetleniowej. Jak widać, z fantastycznymi rezultatami!

Arlity partnerem technologicznym Zuma Line

Wieloletnia współpraca Arlity z marką Zuma Line to przykład skutecznego reagowania na rosnące potrzeby Partnera Biznesowego, wynikające z rozwoju skali biznesu. Co więcej, każde kolejne wdrożenie technologiczne 3D i AR pozytywnie przyczyniło się właśnie do rozwoju marki Zuma Line na rynku. Jak pokazują statystyki, w branży oświetleniowej takie rozwiązania mają bezpośrednie przełożenie na sprzedaż.  Rozwiązania SAS dla producentów, dystrybutorów i e-commerce

  Poznaj oprogramowanie Arlity dla biznesu​

  Arlity Aplikacje AR dla biznesu
  Dedykowane aplikacje AR

  Rozszerzona Rzeczywistość

  Konfigurator produktów

  Konfigurator 3D

  arlity strefa architekta
  Do współpracy z architektami

  Strefa Architekta

  Zarządzaj modelami 3D

  PIM 3D