Google wprowadza nową funkcję w Google Merchant oraz Manufacturer Center – prezentacje produktów w 3D oraz AR (Augmented Rality). Już za chwilę sklepy e-commerce i producenci na całym świecie będą mogły wzbogacić swoje aukcje Google Marchant o dodatkowe wizualizacje produktowe, wykorzystujące modele 3D produktów. Co więcej, dzięki technologii Rozszerzonej Rzeczywistości, czyli AR, będą mogli dostarczać wizualizacje produktów w pomieszczeniu klienta, w czasie rzeczywistym i bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Sprawdź, jak przygotować się na zwiększenie sprzedaży dzięki nowym funkcjonalnościom Google i odkryj nowe możliwości Twojego biznesu online.

Wyświetlanie produktu w 3D i rzeczywistości rozszerzonej w Google Marchant

Google Merchant to jedna z ciekawszych możliwości promowania produktów w środowisku Google. Oferty Google Marchant pomagają klientom szybko dotrzeć do pożądanych produktów i ułatwiają zakupy. Optymalizacja informacji o produktach w tym narzędziu pozwala z powodzeniem rozwijać sprzedaż e-commerce. Od 2023 roku Google Manufacturer i Merchant rozszerzają możliwości prezentacji produktów w Google Shopping o ciekawe rozwiązania, jakimi są modele 3D i możliwość ich prezentacji w Rozszerzonej Rzeczywistości.

Zalety prezentacji produktów w 3D i Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality)

Główną zaletą pokazania produktów w 3D i Augmented Reality jest możliwość ich dokładnego przedstawienia klientowi, podczas gdy ten, nie musi nawet wychodzić z domu. Model 3D pozwala obejrzeć produkt wirtualnie z każdej strony. Co więcej, przedmiot można powiększać, by lepiej poznać jego szczegóły. Natomiast technologia Rozszerzonej Rzeczywistości daje możliwość wizualizacji produktu bezpośrednio w przestrzeni, w jakiej znajduje się klient, dzięki połączeniu obrazu z kamery urządzenia mobilnego i modelu 3D. Główne zalety korzystania z nowych możliwości Google dla sprzedającego, to przede wszystkim zwiększenie sprzedaży, dzięki przyspieszeniu procesu zakupowego, lepsza prezentacja zalet produktu i zmniejszenie ilości zwrotów, dzięki lepszemu i bardziej szczegółowemu przedstawieniu produktu, zanim klient zdecyduje się na zakup.

AR i 3D w Google Marchant – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wdrożenie prezentacji produktów w 3D w środowisku Google, a także ich wizualizację w technologii AR, należy pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach. Model 3D produktu, zaimportowany przez Google Merchant, wyświetla się tylko w ofertach Google, ale już nie po przejściu na Twoją platformę sprzedażową. Co więcej, obejrzeć produkt w AR można także wyłącznie z poziomu Google Merchant. Aby zachować te funkcjonalności w Twoim sklepie internetowym i osiągnąć jeszcze lepsze wyniki sprzedaży, należy wdrożyć w swoim e-commerce rozwiązania Arlity, wykorzystujące modele 3D i technologię Rozszerzonej Rzeczywistości.

Arlity – modele 3D produktów dla Merchant Center, Amazon oraz e-commerce

Potrzebujesz modeli 3D dla swojego sklepu online i Google Merchant?

Skontaktuj się z nami i otrzymaj ofertę!

Model 3d fotela dla architektów

Firma Arlity jest europejskim ekspertem w zakresie dostarczania technologii 3D i Rozszerzonej Rzeczywistości dla biznesu. Od lat zajmuje się tworzeniem modeli 3D produktów dla producentów i sklepów e-commerce. Modele 3D tworzone przez Arlity są wysokiej jakości. Można wykorzystać je nie tylko w Google Marchant czy Google Manufacturer Center, ale także budując bazę produktów dla klientów i dystrybutorów, na własnej platformie e-commerce, jak również w sklepie Amazon.

Jak przygotować modele 3D dla Google Merchant i Manufacturer Center?

Modele 3D produktów na potrzeby Google Merchant Center i Google Manufacturer muszą spełniać warunki techniczne, by mogły prawidłowo wyświetlać się w wynikach wyszukiwania. Specyfikacja Google wymaga dostarczenia modeli w 2 formatach glTF (.gltf), i GLB (.glb). Ponadto, pliki modeli nie mogą przekraczać maksymalnej wielkości 15 MB. Maksymalna dopuszczalna rozdzielczość tekstur w pliku to 2K. Jeżeli którykolwiek z tych parametrów jest niezgodny ze specyfikacją, to plik wymaga optymalizacji modelu 3D. Arlity oferuje nie tylko tworzenie modeli 3D, ale także ich optymalizację pod wymogi Google Merchant i Manufacturer Center, ale także na potrzeby AR, stron internetowych oraz Amazon.

Modele 3D w chmurze Arlity

Producenci mogą skorzystać z modeli 3D nie tylko w środowisku Google, ale również na własnych platformach sprzedaży i stronach www. Arlity posiada w swojej ofercie także narzędzia pozwalające na szersze wykorzystanie modeli 3D w zwiększaniu sprzedaży i rozwoju marki. PIM Arlity (Product Information Management), to system w chmurze, umożliwiający gromadzenie modeli 3D oraz rozbudowanych informacji o produkcie w jednym miejscu i ich w pełni zintegrowane udostępnianie do wszystkich wskazanych przez klienta kanałów. Aby wyeksportować produkty w 3D do Google Merchant, niezbędne jest ich przechowywanie w wydajnym systemie zarządzania danymi w chmurze. Co więcej, PIM Arlity zapewnia bezpieczeństwo modeli 3D i danych o produktach, dzięki funkcji safe backup.

Modele 3D dla e-commerce i AR od Arlity

Pierwsze kategorie produktowe, które można zaprezentować w 3D w Google Merchant Center to obuwie oraz produkty dla domu. Bez wątpienia kategoriami, dla których wykorzystanie modeli 3D i AR ma największy potencjał jest branża mebli i wyposażenia wnętrz. Prezentacja mebli i akcesoriów do wystroju i dekoracji wnętrz, pozwala w przystępny i atrakcyjny sposób pokazać wszystkie zalety i szczegóły produktów. Wizualizacje w AR dla tych kategorii są wyjątkowo przydatne zarówno dla profesjonalistów (architektów, dekoratorów wnętrz) jak i konsumentów, z uwagi na skalowanie modelu 3D produktu w aplikacji, do wymiarów, jakie faktycznie miałby we wnętrzu do którego się odnosi.

Skorzystaj z wyjątkowej okazji - wykonamy dla Ciebie pierwszy model produktu ZA DARMO!

arlity usługi dla agencji e-commerce

Z myślą o pracy architektów i projektantów wnętrz, korzystających z modeli 3D i funkcji AR w swojej pracy, Arlity stworzyło także narzędzie Strefa Architekta Arlity, które znajduje zastosowanie na platformach internetowych producentów i dystrybutorów. Ze względu na uniwersalny charakter modeli produktów 3D, tworzonych przez grafików Arlity, te same modele można wykorzystać w Google Merchant, Strefie Architekta, Amazon czy dedykowanej, personalizowanej aplikacji AR dla e-commerce.

Google Merchant w 3D już w 2023

Nowe rozwiązania dla sprzedawców Google Merchant i Google Manufacturer, to krok w stronę lepszej optymalizacji procesu sprzedaży, ale i znacznego zwiększenia sprzedaży online. Dzięki udoskonaleniu prezentacji produktów w formie modeli 3D i prezentacji w technologii AR, minimalizowane są zwroty produktowe. To także krok w stronę ekologii i poprawy standardu CSR wielu biznesów e-commerce.

Arlity wspiera firmy w rozwoju optymalnego, dochodowego i nowoczesnego biznesu, oferując tworzenie modeli 3D, aplikacje AR i nowoczesne narzędzia, wspierające sprzedaż. Dowiedz się więcej o ofercie Arlity na www.arlity.com/modelowanie3d.

Potrzebujesz modeli 3D dla swojego sklepu e-commerce i pletformy sprzedażowej dla swojej firmy?

Umów się na bezpłatną konsultację z dyrektorem działu handlowego Arlity!
Michał Pytel odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące modeli 3D i przygotuje dedykowaną ofertę.

Michał Pytel Arlity

Michał Pytel - Dyrektor handlowy Arlity