Thoro Lighting to polski producent autorskich lamp i opraw oświetleniowych. Thoro jest wiodącym dostawcą nowoczesnych i designerskich lamp, które są częstym wyborem projektantów i konsumentów. Marka prowadzi wielokanałową sprzedaż i stawia na nowoczesność oraz innowacje nie tylko w oferowanym asortymencie produktów, ale także w technologiach, jakimi wspiera swoje działania handlowe i marketingowe. Współpraca marki Thoro Lighting z Arlity idealnie pokazuje jak, stopniowo wdrażając kolejne narzędzia oparte na nowoczesnych technologiach 3D i AR (Rozszerzona Rzeczywistość), można rozwijać kanały sprzedaży i skalować biznes.

Modele 3D lamp Thoro

Współpraca między Thoro i Arlity rozpoczęła się od zlecenia na wykonanie modeli 3D produktów. Asortyment marki jest bardzo szeroki. Główne wartości jakie przyświecają Thoro tak pod względem samych produktów, jak i całej prezentacji oferty, to minimalizm i wysoka jakość. Produkty Thoro są niezwykle stylowe i designerskie, wiele z nich cechuje właśnie minimalizm i prosta forma, zatem by pokazać walory produktu, dbałość o detale i prezentacja szczegółów w najwyższej jakości są kluczowe. Właśnie z tego względu, w poszukiwaniach wykonawcy modeli 3D lamp i opraw oświetleniowych, najważniejszym wyznacznikiem dla marki było uzyskanie jakościowych i odpowiednio zoptymalizowanych modeli 3D. Ta kwestia była szczególnie istotna z uwagi na fakt, że głównym klientem Thoro są architekci.

Strefa Architekta Thoro Lighting – narzędzie do współpracy z architektami

Współpraca z architektami to dla Thoro Lighting główny kanał sprzedaży. Jednocześnie oferta produktowa marki cały czas się rozwija. Dlatego w firmie szybko powstała potrzeba znalezienia narzędzia, które w sposób przejrzysty i przystępny dla projektantów porządkowałaby modele 3D. Dla firmy istotne było też wybranie narzędzia, które byłoby łatwe w obsłudze dla pracowników, którzy aktualizowaliby powstałą bibliotekę modeli 3D, dedykowaną właśnie współpracy z architektami, projektantami i dekoratorami wnętrz. Naturalną odpowiedzią na to zapotrzebowanie stała się Strefa Architekta od Arlity, narzędzie stworzone z myślą o współpracy pomiędzy producentami i architektami.

Strefa Architekta Thoro jako biblioteka modeli 3D produktów

Strefa Architekta Thoro pozwoliła firmie na efektywne zarządzanie zasobami modeli 3D. Dzięki temu rozwiązaniu marka udostępnia projektantom modele 3D we wszystkich dostępnych formatach plików, kompatybilnych z każdym oprogramowaniem projektowym. Zasoby są uporządkowane, a co więcej Strefa Architekta pozwala także na uzupełnienie udostępnianych treści o specyfikacje techniczne, wizualizacje produktów czy aranżacje. Niewątpliwą zaletą Strefy Architekta są także dodatkowe funkcje służące zautomatyzowanej komunikacji i utrzymywaniu relacji z architektami.

Strefa Architekta Thoro jest przestrzenią otwartą dla architektów i każdy projektant zainteresowany modelami 3D produktów marki może swobodnie pobierać je z biblioteki modeli. Jednak w ramach tego rozwiązania Thoro ma możliwość ograniczenia części zasobów np. na potrzeby przedpremiery kolekcji, udzielając dostępu do nich tylko stale współpracującym z marką designerom.

Cenną funkcjonalnością w Strefie Architekta jest możliwość udzielania dedykowanych rabatów, przypisywania ich konkretnym projektantom lub grupom. Ta funkcja służy oczywiście automatyzacji procesów handlowych.

Podobają Ci się nasze rozwiązania?
Skontaktuj się z nami i otrzymaj ofertę.

Bezpieczeństwo i kontrola nad zasobami

Jednak najważniejszą kwestią, która była decydująca dla Thoro w kwestii wdrożenia Strefy Architekta od Arlity, jest bezpieczeństwo i pełna kontrola marki nad zasobami. Strefa Architekta Thoro, to biblioteka modeli 3D, która należy wyłącznie do tej marki i nie ma tam zasobów konkurencyjnych producentów, jak np. w ogólnodostępnych bazach modeli 3D. Thoro posiada pełną kontrolę nad upublicznianymi i udostępnianymi zasobami, regulując zakres dostępów, komunikatów, informacji o promocjach czy akcjach specjalnych. Administrator Thoro może samodzielnie pozycjonować, wyróżniać i segmentować produkty, zgodnie z celem działu sprzedaży czy zapotrzebowaniem komunikacyjnym działu marketingu. I niezależnie od działań podejmowanych w Strefie, wszystkie zasoby są zabezpieczone backupem w chmurze, który pozwala na przywrócenie danych np. w sytuacji błędu administratora.

Dodatkowo, z uwagi na rozwój marki Thoro Lighting i zwiększanie obecności na rynkach zagranicznych, Strefa Architekta dostępna jest w licznych wariantach językowych.

Podgląd 3D produktów i aplikacja Rozszerzonej Rzeczywistości Thoro

Choć sprzedaż B2B i współpraca z architektami to główny filar sprzedaży Thoro, to marka o tak nowoczesnym podejściu do biznesu nie mogłaby istnieć bez sprzedaży e-commerce. Właśnie na potrzeby w pełni atrakcyjnej prezentacji produktów na platformie producenta i w sklepie online, Thoro zdecydowało się na wdrożenie podglądu produktów w 3D oraz uruchomienie aplikacji Rozszerzonej Rzeczywistości.

Pomimo niezwykle rozbudowanego projektu otrzymaliśmy pełne wsparcie zespołu Arlity na każdym etapie realizacji działań. Profesjonalne doradztwo projektowe, merytoryczne i techniczne wsparcie oraz pełna opieka po wdrożeniu sprawiają, że Arlity z pewnością pozostanie naszym stałym i cenionym Partnerem biznesowym.
Maciej Jankowski
Prezes Zarządu Thoro Lighting

Oba te narzędzia służą zarówno konsumentom – klientom sklepu internetowego, jak i architektom. Podgląd 3D pozwala wszystkim klientom obejrzeć produkt z każdej strony w najdrobniejszych szczegółach, tak istotnych w designerskich produktach Thoro. Po zapoznaniu się z widokiem 3D, w zaledwie kilku kliknięciach klient może przenieść się do mobilnej aplikacji Rozszerzonej Rzeczywistości (AR) i zobaczyć wybrany produkt w swoim pomieszczeniu. To znaczne ułatwienie dla konsumentów, dla których zwizualizowanie sobie danej lampy czy oprawy oświetleniowej w przestrzeni nie jest tak proste, jak dla doświadczonego projektanta. Aplikacja AR pozwala nawet klientom bez doświadczenia projektowego idealnie dopasować produkt do dostępnej przestrzeni, wybrać odpowiedni styl produktu, który będzie komponował się z resztą pomieszczenia i pasował do upodobań klienta.

Rozszerzona Rzeczywistość dla architektów

Architekci także korzystają z aplikacji Rozszerzonej Rzeczywistości w swojej codziennej pracy. Podczas spotkania z inwestorem, projektant w razie potrzeby, może zaproponować alternatywne oświetlenie do tego w wyrenderowanym projekcie. Nie ma potrzeby czasochłonnego generowania kolejnego renderu, co np. w warunkach spotkania z klientem na terenie budowy jest niewykonalne od ręki. Projektant może pokazać inwestorom w aplikacji AR różne modele opraw oświetleniowych, nawet zamieszczając je obok siebie na jednej wizualizacji w czasie rzeczywistym i jednym kliknięciem przesłać klientowi zdjęcie inspiracyjne z danego pomieszczenia.

Dane analityczne

Zainteresowanie architektów aplikacją AR widoczne jest po statystykach pobrań aplikacji, które mają swój początek w Strefie Architekta Thoro. Zresztą w globalnym ujęciu, kwartalne porównania pobrań aplikacji, wykazują wzrosty rzędu 15-20%.

Jeśli chodzi o Strefę Architekta, narzędzie również dostarcza marce danych o ilości pobrań poszczególnych modeli, a nawet o ilości pobrań konkretnych formatów. Dzięki temu, wszelkie działania marketingowe, promocyjne są bardziej precyzyjne i pozwalają np. podbić sprzedaż produktów notujących niższe obroty, dzięki wyróżnieniu ich w Strefie lub w wielokanałowej kampanii, prowadzonej na bazie uzyskanych z narzędzia danych.

"Kwartalne porównania pobrań aplikacji Rozszerzonej Rzeczywistości Thoro, wykazują wzrosty rzędu 15-20%."

Wszystkie te nowoczesne technologiczne rozwiązania, zgodne ze światowymi trendami komunikacji i e-commerce, były dla Thoro oczywistym wyborem, jako dla firmy, która nie boi się odważnych kroków w rozwoju i skalowaniu biznesu.

Thoro lubi wyznaczać trendy nie tylko w designie, ale też w doświadczeniu klientów. To pozwala im z jednej strony kreować bardzo spójny wizerunek i komunikaty, a z drugiej strony na tej kanwie nowoczesności budować zaufanie klientów, reputację marki i relacje z architektami.

Współpraca marki Thoro Lighting z Arlity to projekt, który cały czas się rozwija. Arlity odpowiada na zapotrzebowanie technologiczne marki, proponując elastyczne i dopasowane do charakteru działalności Partnera rozwiązania Platformy Arlity Cloud oraz oferując najwyższą jakość modeli 3D, tworzonych w ARLITY 3D Studio.

Potrzebujesz Strefy Architekta, modeli 3D lub Aplikacji Rozszerzonej Rzeczywistości dla swojej firmy?

Umów się na bezpłatną konsultację z dyrektorem działu handlowego Arlity!
Michał Pytel odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące rozwiązań 3D i AR Arlity i przygotuje dedykowaną ofertę.

Michał Pytel Arlity

Michał Pytel - Dyrektor handlowy Arlity