Rozszerzona Rzeczywistość w Central Parku? Tak to robi Apple!

iPhone jak galeria sztuki nowoczesnej w AR

Producent iPhone’ów przyzwyczaił już chyba wszystkich do swojej kreatywności. Nadal jednak stara się być krok przed konkurencją i przodować we wprowadzaniu technologii w kolejnych obszarów życia, realizując przy tym nowatorskie kampanie marketingowe.

Tym razem na celowniku Apple znalazł się Park Centralny w Nowym Jorku, który dzięki wykorzystaniu Rozszerzonej Rzeczywistości 10 sierpnia 2019 roku zmienił się w galerię sztuki nowoczesnej. Jest to część planu ożywienia społeczności klientów pod nazwą Today at Apple.

fot. Apple

Do udziału w projekcie zaproszono New Museum z Cupertino w Kalifornii, a artyści, tacy jak Nick Cave, Nathalie Djurberg, Johna Giorno i innych zostali poproszeni w ramach projektu [AR]T do przygotowanie prac, które wkomponowano w krajobraz, tworząc trasę zwiedzania.

Spacer po miejskiej galerii startuje w sklepie Apple

Nowy Jork to nie jedyne miasto, w którym użytkownicy iPhone’ów mogą doświadczyć kontaktu ze sztuką nowoczesną w nietypowy sposób. Taka możliwość zostanie udostępniona także w San Francisco, Londynie, Paryżu, Hong Kongu oraz Tokio.

Każdy spacer ze sztuką ma swój początek w sklepie Apple. Dostępne do obejrzenia są zawsze te same prace, które można zobaczyć tylko w określonych miejscach na planie metropolii. Sprawia to, że tworzą instalacje korespondujące z eksponatami na świeżym powietrzu, którymi stają się elementy miejskiej architektury.

W swoich projektach technologię Rozszerzonej Rzeczywistości wykorzystał także polski artysta, Igor Omulecki. Więcej informacji.

Więcej na ten temat:

1. Projekt [AR]T skupia artystów i kuratorów, filmowców i nauczycieli w ramach wspólnej inicjatywy, która zwiększa kreatywny potencjał rzeczywistości rozszerzonej. Więcej o [AR]T

2. Apple Transforms Central Park Into an Augmented Reality Gallery – The New York Times

3. Apple Press Release

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]