Rozszerzona Rzeczywistość w branży płatniczej – jak pokazać klientowi wszystkie korzyści z jego karty?

Rozszerzona Rzeczywistośćw branży płatniczej

Do tego, że branża e-commerce coraz mocniej wykorzystuje Rozszerzoną Rzeczywistość zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak również inne sektory zauważają siłę, jaka wciąż nie odkryta w pełnej krasie drzemie w technologii AR, a przede wszystkim w tym, jak bardzo przemawia do wyobraźni klienta!

Aplikacja AR od Mastercard

Mastercard, marka dobrze znana na rynku finansowym, także widzi potencjał w tym zakresie. W Q2 operator technologii płatniczej wyda aplikację mobilną w technologii AR.

Posiadacz karty będzie mógł m.in. obejrzeć nagrody w Rzeczywistości Rozszerzonej. Obraz generowany komputerowo będzie zawierał serię interaktywnych portali 3D, które w przystępny sposób przedstawią funkcje konta, jak na przykład zakupy i nagrody za dokonane transakcje.

Zaangażowanie klienta lekiem na słabą znajomość produktów

Podstawą tego pomysłu były wyniki badań rynkowych. Według badań konsumenckich 47% konsumentów zmienia karty, aby uzyskać lepsze nagrody, ale tylko jedna trzecia z nich całkowicie rozumie wszystkie korzyści, jakie daje aktualnie używana karta. Może to być efekt mało atrakcyjnej formy przedstawienia tych korzyści. Mastercard postanowił zaangażować klientów w sposób, który jest bardziej wciągający niż inne media, w tym strony internetowe, telewizja i druk, dlatego wprowadza Rozszerzoną Rzeczywistość. Marka chce w ten sposób wyróżnić się na tle konkurencji. Jest to element strategii wielozmysłowego budowania świadomości marki.

Aplikacja mobilna i cyfrowe doświadczenia

Mobilni użytkownicy aplikacji po zeskanowaniu swojej karty Mastercard aparatem smartfonu rozpoczną sesję AR. Następnie aplikacja poprosi ich o zeskanowanie otoczenia. Na tej bazie wyświetli obrazy AR trzech portali, oznaczonych jako „Doświadczenia”, „Codzienna wartość” i „Pokój umysłu”.

Aplikacja w przystępny sposób pokaże użytkownikom korzyści używania kart. Na przykład wybór w cyfrowego rendera kiji golfowych otworzy okno, które wyjaśni posiadaczom kart zalety dostępu do programu Mastercard dla graczy w golfa, takie jak możliwość rezerwacji w resortach i dostęp do wyższego standardu pokoi w hotelach. W ten sposób, angażując użytkowników, pozwoli im poznać zalety, których mogliby nie odkryć czytając, bądźmy szczerzy, niezbyt interesujące regulaminy.

Aplikacja będzie dostępna w App Store w Stanach Zjednoczonych już w drugim kwartale 2020 roku. W kolejnych regionach i na innych urządzeniach ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Więcej na ten temat?

Przeczytaj: Mastercard app highlights loyalty rewards with AR portals

Inne zastosowania Rozszerzonej Rzeczywistości:

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

 

[FM_form id=”1″]