Projektowanie opakowań online – case study

Opakowanie to niedoceniany element doświadczenia zakupowego, zarówno w e-commerce jak i w sprzedaży stacjonarnej. Pozwala na komunikację z klientem i przekazanie mu dodatkowych treści. Zapotrzebowanie na indywidualnie zaprojektowane opakowania rośnie. Coraz częściej stają się częścią rozbudowanych kampanii marketingowych. Narzędzia ARLITY łączą dwie ważne w tym kontekście funkcje: możliwość konfiguracji opakowania online, bez konieczności posiadania profesjonalnego oprogramowania, oraz szybką wizualizację projektu w formie cyfrowego prototypu, który można obejrzeć w rzeczywistych rozmiarach w środowisku klienta.

rozszerzona rzeczywistość w projektowaniu i weryfikacji opakowań

Personalizacja opakowań w 3D i wizualizacja w rozszerzonej rzeczywistości – opis wdrożenia

Klient:  DoBoxa to producent personalizowanych opakowań, oferujący klientom produkcję indywidualnych zleceń już od 10 sztuk.

Cel: Zwiększenie sprzedaży poprzez umożliwienie klientom konfiguracji i personalizacji opakowań oraz automatyzacja produkcji krótkich serii.

Produkty: ARLITY 3D WebDesign, ARLITI AR Viewer, ARLITY Addons for Magento

Wdrożone rozwiązania:

W rozwiązaniu przygotowanym dla sklepu internetowego DoBoxa wykorzystano edytor ARLITY 3D Web Design i wtyczki ARLITY do systemu sprzedażowego Magento.
System pozwala na projektowanie, konfigurację i personalizację pudełek oraz opakowań bezpośrednio w przeglądarce internetowej, bez użycia innego oprogramowania. Narzędzia ARLITY zintegrowano z oprogramowaniem automatyzującym przygotowanie produkcji UpMe Graphic Suite.

Dodatkowo w ramach wdrożenia powstała także dedykowana aplikacja mobilna na IOS i android, pozwalająca wizualizować zaprojektowane pudełka w przestrzeni klienta za pomocą Rozszerzonej Rzeczywistości.

Korzyści dla klienta:

  • Łatwy w obsłudze interfejs i możliwość zobaczenia efektów prac projektowych na modelu 3D pozwalają użytkownikom na realizację własnych, personalizowanych projektów i ułatwiają.
  • Możliwość obejrzenia zaprojektowanego pudełka we własnej przestrzeni rozwiewa obawy klienta zamawiającego pudełko, dzięki temu ułatwia podjęcie decyzji zakupowej i zwiększa prawdopodobieństwo złożenia zamówienia.
  • Projekty wykonane przez klienta na stronie www są przetwarzane na gotowe pliki drukarskie i wykrojniki, które służą do realizacji zamówienia – bez ingerencji grafików i innych pracowników firmy DoBoxa, dzięki czemu firma nie ponosi dodatkowych kosztów.
  • Automatyzacja procesu przygotowania produkcji wpływa na obniżenie koszów obsługi oraz skrócenie czasu realizacji zleceń. To dało możliwość zaproponowania atrakcyjnych cen.

Personalizacja i krótkie serie to przyszłość branży opakowań – dzięki współpracy z ARLITY możemy zaproponować klientom produkt, który idealnie wpisuje się w te najnowsze trendy, a jednocześnie w ich oczekiwania. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania dajemy klientom narzędzia, których oczekują,  realizując własne cele biznesowe.

– Rafał Wyrzykiewicz, DoBoxa.

Przeczytaj Politykę Prywatności ARLITY. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać klikając REZYGNUJ w treści otrzymywanych wiadomości.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych produktów i usług ARLITY Sp z o.o. Sp. k. zgodnie z Polityką prywatności *

Zgadzam się na przesyłanie na mój adres e-mail oferty handlowej drogą elektroniczną, także z wykorzystaniem masowych systemów telekomunikacyjnych. *

 

Read Privacy Policy ARLITY. Consent to the processing of personal data for marketing purposes is voluntary and you can withdraw it at any time by clicking RESIGN in the content of received messages. *

I agree to process my personal data for marketing purposes of products and services of ARLITY Sp z o.o. Sp. k. according to the Privacy Policy*

I agree to send an e-mail offer to me by e-mail, also using mass telecommunications systems.*