Coca Cola w Rozszerzonej Rzeczywistości buduje historię i ociepla wizerunek

Rozszerzona Rzeczywistość pojawia się coraz częściej w działaniach marketingowych znanych marek. W jednej z najnowszych kampanii wykorzystała ją także Coca Cola, tworząc z Oglivy Mexico i twórcą efektów wizualnych Timberem narracyjną kampanie, w której puszka z napojem pozwala rozwiązywać konflikty. Coca Cola w Rozszerzonej Rzeczywistości staje się pozytywnym bohaterem.

Zobacz film, pokazujący jak Coca Cola w Rozszerzonej Rzeczywistości łagodzi waśnie

W kampanii marketingowej pojawiają się trzy epizody. Bohaterami pierwszej historii są dzieci na plaży, których sprzeczkę wywołuje przedziurawienie piłki plażowej przez parasol słoneczny, druga historia opowiada o parze, która w kinie upuszcza popcorn, trzecia zaś prezentuje fanów przeciwnych drużyn uderzających w bębny. Wszystkie konflikty kończą się kiedy w centrum uwagi pojawia się Coca Cola. Staje się symbolem rozwiązania problemów i powodem do zgody.

Rozszerzona Rzeczywistość przenika inne kanały komunikacji

Marki napojów gazowanych coraz częściej sięgają po Rozszerzoną Rzeczywistość, by aktywizować swoich fanów i uatrakcyjniać wizerunek marki. Fanta, należąca do koncernu Coca Cola, wykorzystała Rozszerzoną Rzeczywistość, łącząc treści w tej technologii na Snapie z komunikacją OOH i tworząc wciągającą reklamę skierowaną do nastolatków.
Pepsi z kolei w maju tego roku rozpoczęła akcję #Summergram. W ramach tego przedsięwzięcia udostępniła setki wakacyjnych filtrów AR na Instagramie, dostępnych po zeskanowaniu QR kodu dostępnego na opakowaniu.

Światowe marki coraz częściej sięgają po połączenie technologii Rozszerzonej Rzeczywistości z tradycyjnymi kanałami komunikacji. Przenikanie tych form staje się nieuniknione, jeśli komunikacja ma trafiać do wielu grup klientów jednocześnie. Czekamy z niecierpliwością na realizacje rodzimych marek.

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]