Video katalog produktów – case study Alubest

Drukowane materiały są i zawsze będą przydatnym narzędziem w komunikacji B2B. Dziś jednak ta komunikacja wymaga dodatkowego wsparcia. Łączenie świata realnego i cyfrowych narzędzi staje się koniecznością. Narzędzia ARLITY pozwalają na ich wyjątkowe przenikanie.

video katalog produktów firmy alubest na drukowanych materiałach

Video Katalog produktów firmy ALUBEST – opis wdrożenia

Klient: Alubest  – dystrybutor zaawansowanych drukarek sublimacyjnych, drukarek pigmentowych oraz drukarek UV.

Cel: Rozszerzenie informacji zawartych w drukowanych katalogach produktowych o interaktywne treści video,

Produkty: ARLITY AR Video

Wybrane rozwiązania: W efekcie współpracy powstała aplikacja mobilna, dostępna w systemach IOS i Android. Pozwala ona zaprezentować interaktywne treści video w oparciu o drukowane materiały, dostarczone przez Alubest. Tematem filmów są maszyny poligraficzne prezentowane w trakcie pracy, bezpośrednio na drukowanych katalogach firmowych.

Taka prezentacja pozwala na unaocznienie klientowi szybkości ich działania i łatwości obsługi. Materiał filmowy przemawia do wyobraźni bardziej niż zdjęcia. Ze względu na kontrast pomiędzy drukiem a materiałami cyfrowymi rozwiązanie jest zaskakujące, przez co komunikat staje się bardziej zapamiętywany.

Z aplikacji korzystają zarówno klienci, jak i przedstawiciele handlowi Alubest.

Korzyści dla klienta:

  • Przedstawiciele handlowi otrzymali narzędzie wsparcia sprzedaży, pomagające w lepszej komunikacji z klientem,
  • Aplikacja i materiały drukowane to zestaw doskonale sprawdzający się podczas targów i eventów branżowych. Połączenie to zwraca uwagę i zwiększa zainteresowanie materiałami informacyjnymi firmy. Dzięki temu znacząco zwiększa ich zasięg i szansę na dotarcie informacji do odpowiednich osób.
  • Wizualizacja działania produktów przy wykorzystaniu materiałów drukowanych zaskakuje i pozwala łatwiej zapamiętać produkt i firmę. Jednocześnie pozwala na zauważenie cech produktu niemożliwych do zauważenia, kiedy klient widzi tylko zdjęcia.

Bardzo szybka realizacja i niespotykane zrozumienie potrzeb klienta – tak można podsumować współpracę z ARLITY. W ciągu 14 dni otrzymaliśmy w pełni gotowe, bardzo profesjonalne rozwiązanie.  W bliskiej przyszłości planujemy skorzystać także z innych możliwości, jakie daje ARLITY i Rozszerzona Rzeczywistość, by umożliwić naszym klientom zobaczenie oferowanych im maszyn poligraficznych w rzeczywistych rozmiarach w ich środowisku produkcyjnym.

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]