Rozszerzona Rzeczywistość w działaniach przedstawicieli handlowych B2B i branży reklamowej– Case Study

Działania sprzedażowe firm konkurujących na coraz bardziej nasyconym rynku wymagają precyzji i personalizacji. Ma to też zastosowanie na każdym poziomie komunikacji marketingowej, Rozszerzona Rzeczywistość daje możliwość wizualizacji produktów i rozwiązań, które do tej pory wymagały przygotowania prototypów. Narzędzia ARLITY rozwiązują problem prezentacji personalizowanych produktów, któremu czoła stawiali do tej pory działający mobilnie przedstawiciele B2B.

AR jako narzędzie marketingu B2B w branży reklamowej – opis wdrożenia

Klient: Studio 55 – największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów reklamy pneumatycznej i systemów wystawienniczych, obsługujący klientów biznesowych oraz agencje marketingowe. Wieloletni sponsor Tour De Pologne.

Cel: Stworzenie dedykowanej platformy dla handlowców, narzędzia wspierającego sprzedaż B2B i ułatwiającego akceptację wizualizacji.

Produkty: ARLITY 3D WebDesign, ARLITY AR Viewer.

Wybrane rozwiązania: Efektem wdrożenia jest dedykowana dla Studio55 platforma. Korzystając z niej przedstawiciel firmy może zaprezentować całą ofertę produktów reklamowych w 3D, na ekranie przeglądarki internetowej. Możliwa jest w niej konfiguracja i personalizacja produktów reklamowych, takich jak namioty, balony, dmuchańce, meble reklamowe i wiele innych kategorii produktów wystawienniczych i reklamowych.

Dodatkowo dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, opartej o technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (ARLITY AR Viewer), klient może obejrzeć spersonalizowane produkty w swoim środowisku: w biurze, czy miejscu ekspozycji produktów.

Projekt został zrealizowany z naszym Partnerem, firmą UpMe.

Korzyści dla klienta:

  • Przedstawiciele handlowi otrzymali narzędzie wsparcia sprzedaży pozwalające na personalizację oferty. Przed spotkaniem z klientem Przedstawiciel może przygotować wstępne propozycje produktów reklamowych, zaprojektowanych i obrandowanych z myślą o konkretnym kliencie. Zrobi to szybko, wykorzystując pozyskiwane na bieżąco informacje, bez konieczności wsparcia działu graficznego.
  • Wizualizacja spersonalizowanych produktów w przestrzeni klienta. Aplikacja mobilna pozwala na prezentację produktów reklamowych  podczas spotkania z klientem. Umożliwia obejrzenie ich w rzeczywistych rozmiarach, w lokalizacji, jaką docelowo mają zajmować, co pozwala na szybką weryfikację projektu bez konieczności produkcji i wysyłki prototypu.
  • Katalog produktów – klient może zainstalować aplikację i zobaczyć na żywo wszystkie lub wybrane produkty firmy, korzystając z niej zamiast tradycyjnego katalogu.

Nasi przedstawiciele zyskali doskonałe narzędzia, dzięki którym znacząco zwiększyli możliwość oddziaływania na klienta. Proces przygotowania projektów i ofert skrócił się. Konfiguracja produktów możliwa jest niemal na bieżąco, a efekt przemawia do wyobraźni klientów i pozytywnie oddziałuje na sprzedaż.

Zobacz, jak działa platforma przygotowana we współpracy z naszym Partnerem UpMe

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]