Projektowanie 3D w personalizacji odzieży – Case Study

Personalizacja produktów i ich dopasowanie do indywidualnych wymagań klientów są dziś szczególnie ważne. Zwłaszcza w branży fashion, w której krótkie i indywidualnie zaprojektowane serie ubrań pozwalają projektantom wyróżnić się na tle konkurencji. Rozwiązania ARLITY pozwalają w pełni wykorzystać trend personalizacji i zaproponować niepowtarzalną odzież klientom ceniącym indywidualizm i wyjątkowość.

Indywidualne projekty odzieży online – wdrożenie

Personalizacja odzieży w technologii 3D pozwala na szybką modyfikację istniejącego w ofercie sklepu wzoru lub na stworzenie własnego, unikalnego projektu. Daje możliwość indywidualnego planowania wzorów i produkcji niepowtarzalnych ubrań, bez konieczności zamawiania tkanin z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Klient: HJMPrint S.C. to polski producent, który zajmuje się drukiem cyfrowym personalizowanej odzieży. W sklepie internetowym, jak też w narzędziach do współpracy B2B wykorzystuje technologię projektowania i personalizacji ubrań w 3D, wprowadzoną dzięki narzędziom ARLITY,

Cel: Ułatwienie procesu projektowania personalizowanej odzieży i automatyzacja procesu wymiany informacji z klientem, by zaprojektowana odzież mogła trafić bezpośrednio do produkcji.

Produkty: ARLITY 3D WebDesign, ARLITY Addons PrestaShop, ARLITY API

Wybrane rozwiązania: Dedykowana platforma do personalizacji ubrań działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Klient bezpośrednio na modelu 3D koszulki, spodni czy t-shirtu przygotowuje swój projekt.  Wykorzystuje jedynie intuicyjny edytor, nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania. Platforma została połączona ze sklepem internetowym, w którym projektować swoje wzory mogą klienci indywidualni oraz z platformą B2B, która jest narzędziem zaprojektowanym z myślą o projektantach odzieży, którzy tworzą własne kolekcje.

Korzyści dla klienta:

  • Unikalne doświadczenie pracy w z platformą producenta odzieży, które buduje wśród klientów zarówno rozpoznawalność marki, jak też zaangażowanie i lojalność.
  • Zaangażowanie klienta w proces projektowania produktu przekłada się na większe prawdopodobieństwo zakupu (dzięki możliwości przetestowania wielu wariantów) oraz jego szybszą finalizację.
  • Automatyzacja przepływu informacji od konfiguracji projektu do jego wykonania to brak konieczności angażowania dodatkowych osób oraz niższe koszty produkcji.
  • Spersonalizowane kolekcje – system umożliwia projektantom tworzenie własnych kolekcji w dostosowanej do tego platformie B2B.

 

Dzięki współpracy z ARLITY możemy zaoferować klientom zupełnie nowe doświadczanie – nasi klienci sami stają się projektantami, a my możemy urzeczywistnić ich wizję.

Jestem przekonany, że działając wspólnie z ARLITY dostarczymy naszym klientom nie tylko doskonałe narzędzia, ale również ciekawe doświadczenie.”

Paweł Bereska, HJM PRINT S.C.

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]