Rozszerzona Rzeczywistość: narzędzia dla e-commerce na Targach eHandlu

Narzędzia dla e-commerce w AR

Targi eHandlu to doskonałe miejsce by zaprezentować narzędzia dla e-commerce. Gromadzi wyjątkową publiczność, na co dzień zajmującą się sprzedażą internetową. ARLITY uczestniczyło w tym wydarzeniu w podwójnej roli – jako wystawca i prelegent podczas sesji merytorycznych prezentacji.

Wypróbuj zanim kupisz! – narzędzia dla e-commerce

Do charakteru wydarzenia doskonale pasowały narzędzia dla e-commerce w technologii AR.  Podczas targów promowaliśmy nowe, odpowiedzialne podejście do zakupów internetowych. Od dziś hasło: Wypróbuj zanim kupisz! większość sprzedawców internetowych może przekazać swoim klientom, dając im jednocześnie możliwość realizacji tej wizji w swoim sklepie! Jak? Dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości.

Zadowolony klient, mniej szkód dla środowiska

Co zyskuje klient?

Przede wszystkim możliwość obejrzenia produktu przed jego zakupem. W Rozszerzonej Rzeczywistości może przenieść produkt do swojego otoczenia: domu, biura, ogrodu – tam, gdzie planuje go wykorzystywać – i sprawdzić, czy pasuje do otoczenia. Dzięki temu decyzję o zakupie podejmuje świadomie, ograniczając prawdopodobieństwo tego, że produkt nie spełni oczekiwań i zostanie odesłany. W ten sposób eliminuje produkcje niepotrzebnych opakowań i emisję spalin podczas transportu. W dobie zmian klimatycznych jest to bardzo istotny czynnik, na który zwraca uwagę coraz większa ilość kupujących.

Zyskuje także sprzedawca.

Dzięki mniejszej ilości nietrafionych zakupów obniża koszty obsługi zwrotów i koszty opakowań. Mniejsza ilość pracy przy obsłudze zwróconych przesyłek pozwala ograniczyć także koszty pracy, a to istotny element rachunku ekonomicznego, z którym mierzy się każdy pracodawca.

Więcej informacji o Rozszerzonej Rzeczywistości i narzędziach dla e-commerce znajdziesz na stronie: wyprobujzanimkupisz.pl

Angażująca prezentacja możliwości jakie AR otwiera przed e-commerce

Druga część naszej aktywności podczas targów, to jak zwykle angażująca publiczność prezentacja możliwości AR w praktyce. Bartek Kotlarski pokazał e-commerce’owej publiczności jak wykorzystać technologię kojarzoną głównie z branżą rozrywkową do zaangażowania klienta.

Zainteresowanie, z jakim rozwiązania ARLITY spotkały się podczas targów nie było dla nas zaskoczeniem. W branży e-commerce technologia Rozszerzonej Rzeczywistości ma ogromny potencjał. Coraz więcej kupujących wręcz oczekuje jej wprowadzenia w sklepach internetowych.

Narzędzia dla e-commerce

Czytaj więcej:

ARLITY na konferencji Marketing Mix

Więcej o targach eHandlu

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]