Zamiast przewodnika po muzeum – aplikacja AR & Video

Jak ograniczyć koszty związane z zatrudnieniem przewodników turystycznych w jednym z głównych obiektów historycznych miasta, które co roku odwiedzają tysiące turystów? Odpowiedź znaleźli Chorwaci. W Twierdzy Barona, jednej z 4 zabytkowych warowni dawniej broniących tego miasta, do opowiedzenia burzliwej historii Szybeniku wykorzystano aplikację łączącą materiały video, wyrenderowane modele rozbudowywanego miasta oraz materiały prezentowane w Rozszerzonej Rzeczywistości.

Dostęp do tabletu z aplikacją AR & Video w cenie biletu

Dostęp do wirtualnych treści turyści otrzymują w cenie biletu. Wystarczy zgłosić się do punktu informacyjnego i odebrać sprzęt z zainstalowaną aplikacją, a następnie odkrywać kolejne materiały. W pierwszej fazie projektu użytkownik otrzymywał specjalne okulary AR, teraz jest to tablet.

Tablet z aplikacją AR&Video - muzeum w twierdzy Barona, Szybenik, Chorwacja

Aplikacja AR&Video została przygotowana w 5 językach: chorwackim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. Użytkownik ma do przejścia 11 etapów podróży, podczas których może obejrzeć rendery dawnego miasta i twierdz oraz animacje 3D, a także spotkać w Rozszerzonej Rzeczywistości dwóch przewodników: nastoletniego współczesnego chłopca i średniowiecznego kronikarza. Aplikacja AR jest częścią ekosystemu stworzonego w celu przedstawienia spójnej, fabularnej historii.

Angażujący storytelling szybciej zapamiętasz!

Całość angażuje odbiorcę, pozwala zrozumieć i zapamiętać historię miasta. Jest dużo atrakcyjniejsza i bardziej przekonująca niż obecne w wielu muzeach tablice z opisami, których wielu odwiedzających nie czyta. Tutaj gość muzeum dostaje atrakcyjny materiał, dostosowany formą do jego zainteresowań i upodobań.

Poza rozgłosem wywołanym tym pomysłem i zmianą sposobu postrzegania muzeum, dodatkowo projekt ten z pewnością pozwolił zrealizować bardzo praktyczne cele.

Muzeum jest odwiedzane co roku przez tysiące turystów z różnych krajów. Jego celem jest z pewnością szerzenie wiedzy o historii miasta. By móc to robić przez zatrudnionych przewodników, musieliby oni mówić w co najmniej kilku językach obcych. Aplikacja z elementami AR rozwiązuje ten problem nie generując kosztów wynagrodzeń. Dodatkowo dostarcza wiele atrakcyjnych wizualizacji, obsługiwać ją można w kilku językach i każdy turysta może indywidualnie, w swoim tempie zwiedzać muzeum.

Więcej na ten temat:

Barone Fortress Augmented Reality

 

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]