ABB wprowadza system wsparcia w Rozszerzonej Rzeczywistości dla zdalnych techników

ABB wprowadza funkcjonalność Rozszerzonej Rzeczywistości do swojego pakietu cyfrowych rozwiązań korporacyjnych Ability. Usługa ABB Remote Insights zapewni technikom terenowym tej firmy interfejs w Rozszerzonej Rzeczywistości, który umożliwi komunikację, udostępnianie ekranu i dokumentów, co pozwoli na zdalne prowadzenie technika przez wykonywanie określonych zadań.

Korzyści z wykorzystania Rozszerzonej Rzeczywistości w działaniach serwisowych

ABB wskazuje następujące korzyści z wykorzystania technologii AR:

  • poprawa wydajności techników pracujących w odległych lokalizacjach pod względem szybkości i wydajności;
  • poprawa czasu reakcji;
  • wydłuży cykli życia zasobów;
  • wykorzystanie do celów szkoleniowych;
  • poprawa bezpieczeństwa pracowników.

 

„Dzięki tej technologii ekspert ABB może poprowadzić personel zdalnej obsługi terenowej przez sekwencję działań, na przykład w celu wymiany części. Technik zdalnego wsparcia wysokiego poziomu może zobaczyć to, co widzi lokalny użytkownik za pośrednictwem urządzenia AR i przeprowadzić go przez akcję serwisową.”

– wyjaśnia Michael Kerley, kierownik ds. Badań i rozwoju w zakresie kontroli jakości masy papierniczej i papieru oraz systemów obrazowania sieciowego w ABB.

 

System będzie używany w połączeniu z zestawem słuchawkowym AR lub zestawem rzeczywistości mieszanej, takim jak okulary Hololens, Google Glass Enterprise lub Vuzix AR. Zaletą takiego rozwiązania są niewątpliwie wolne ręce pracowników i możliwość wykonywania pracy. Wg. ABB system może również działać na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach do noszenia.

ABB od lat implementuje w swoich działaniach zarówno technologię AR jak i VR. W 2016 roku ABB przedstawił koncepcję wykorzystania AR do zdalnego sterowania i konfigurowania robotów fabrycznych:

Więcej na temat AR w ABB:

Źródło:  Design News

Subskrybuj newsletter ARLITY

Poinformujemy Cię o najnowszych publikacjach

[FM_form id=”1″]